Dolina Aosty i Piemont narty - przewodnik: stoki, wyciągi, mapy, kamerki, noclegi, free ski, skipassy - warunki narciarskie Dolina Aosty i Piemont narty
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
callcenter
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > SkiOne.pl > narty.Wlochy.plprzewodniki narciarskie > Narty Dolina Aosty i Piemont

Dolina Aosty i Piemont

(1050 - 3090 m n.p.m.)
wyciągi narciarskie:udogodnienia:

19

80

112

21

14

1

8


5out of 10TravelOne.pl 2013
trasy narciarskie:
1129.7 km
łatwe
274 km
średnie
687 km
trudne
168.7 km
karnety:
 Dorośli:Dzieci:
1 dzień:25 - 86  €6 - 43  €
6 dni:151 - 257  €29 - 212  €
dodatkowe informacje:
sezon narciarski: październik - kwiecień
Ocena
początkujący:
średniozaawansowani:
zaawansowani:
snowboarding:
narty biegowe:
inne sporty:
rozrywka:

Narty Dolina Aosty i Piemont

Przewodnik narciarski: Włochy > Dolina Aosty i Piemont
ZALETY:
  • zróżnicowane trasy
  • bogata oferta apres-ski
  • pewne warunki śniegowe
  • możliwość zjazdów na szwajcarską stronę
WADY:
  • w sezonie niektóre ośrodki bywają zatłoczone
Dwa duże regiony narciarskie znajdujące się w północno-wschodniej części Włoch. Stolicą Doliny Aosty jest miasto Aosta, natomiast Piemontu Turyn. Regiony zadowolą wszystkich miłośników gór i sportów zimowych. To w tych regionach znajdują się najwyższe partie Alp włoskich i słynne czterotysięczniki: jak Cervinia czy Monte Rosa. Duże i popularne ośrodki narciarskie, małe spokojne miasteczka, olimpijskie trasy dla profesjonalistów oraz tereny dla osób zaczynających swą przygodę z nartami, ośrodki przyjazne rodzinom z dziećmi, narciarzom biegowym oraz snowboardzistom sprawiają, że jest to idealne miejsce na wyjazdy na narty.

Ośrodki narciarskie

Val d'Aosta - Monte Rosa - Alagna
Valle d’Aosta obejmuje najwyższe partie Alp na czele z najwyższym szczytem Europy – Mont Blanc (4808 m n.p.m.). Poza nim znajdują się tu inne słynne czterotysięczniki jak Cervinia zwana przez Szwajcarów Matterhornem (4478 m n.p.m.) czy masyw Monte Rosa (najwyższy szczyt: 4634 m n.p.m.). Tak duże wysokości pozwalają narciarzom na całoroczną jazdę po zboczach tych gór.

Breuil-Cervinia i Valtournenche
Breuil – Cervinia to renomowany ośrodek narciarski położony na południowym stoku Matterhornu (Monte Cervino), na samym końcu doliny Valtournenche. Jednak jeszcze przed II wojną światową była to niewielka górska osada. Cervinia jest połączona z włoskim ośrodkiem Valturnanche i ze szwajcarskim kurortem Zermatt, dzięki czemu jest tu możliwość korzystania z tras szwajcarskiego ośrodka.

Courmayeur
Prestiżowy ośrodek narciarski położony u stóp masywu Mont Blanc, którego francuskim odpowiednikiem jest Chamonix. W miasteczku panuje atmosfera alpejskiego kurortu. Na narty do Courmayeur przybywają głównie włoscy turyści, a Francuzi wpadają tylko na weekendy. Latem panują tu niepodzielnie alpiniści, których głównych celem jest oczywiście szczyt Mont Blanc.

Limone Piemonte
Riserva Bianca to malowniczo położony rejon narciarski obejmujący swoim zasięgiem miasteczko Limone Piemonte, główną miejscowość regionu. Rejon w ostatnich latach ulegał wielu modernizacjom co sprawiło, że obecnie może śmiało konkurować z innymi znanymi ośrodkami. Oferuje doskonałe warunki narciarskie, przy jednoczesnym zdecydowanie mniejszym zatłoczeniem stoków.

Vialattea-Sestriere (Val di Susa)
Vialattea to trzeci co do wielkości region narciarski we Włoszech. Ten ogromny obszar położony na granicy francusko-włoskiej składa się z 6 różnych ośrodków narciarskich i obejmuje swoim zasięgiem 400 km tras. Stoki Vialattea i Sestiere są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w pozostałych częściach Alp, a sam region słynie z doskonałych tras, na których rozgrywane były konkurencje XX zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r.

Narciarstwo zjazdowe

Narty dla początkujących:
Duża ilość łatwych niebieskich tras znajduje się w La Thuile. W rejonie Aosty dostępna jest także szkółka narciarska ze 150 instruktorami i z najnowocześniejszymi metodami nauczania. Dobrym miejscem na naukę jest Montgenèvre, ponad połowa znajdujących się, tu tras to łatwe niebieskie stoki narciarskie. Równie wiele łatwych tras znajduje się w ośrodku Claviere. Szkółki narciarskie także w: Cervino, Breuil i Nuova Cielo Alto, oraz Limone w Riserva Bianca.

Narty dla średniozaawansowanych:
W całym regionie tras czerwonych dla średniozaawansowanych narciarzy jest mnóstwo. W samej Vialattei znajduje się ich ponad 200 km i co najważniejsze można się po nich przemieszczać nie odpinając ani na chwilę nart. Dobre niebieskie i czerwone trasy znajdują się w La Thuile. W Cervinii łagodniejsze, szerokie nartostrady znajdują się po lewej stronie masywu, natomiast zbocza po prawej to m.in. szybka trasa Ventina oraz szybki zjazd z Plateau Rosa do Valtournenche. W Courmayeur praktycznie cały teren nadaje się dla średniozaawansowanych narciarzy.

Narty dla zaawansowanych:
Najlepszy teren dla profesjonalnych narciarzy to bez wątpienia byłe olimpijskie trasy w Vialattea. Dobre trasy są także w Aosta oraz po szwajcarskiej stronie Cervinii (Zermatt). Region obfituje także w stoki poza wyznaczonymi trasami. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech jazda poza trasami jest nielegalna – jeździć można jedynie na własną odpowiedzialność.

Snowboard i Freeskiing

Freeride:
W całym regionie bardzo dobre warunki dla freeriderów. Szczególnie warto wybrać się do Alagna. Wiele tras w rejonie Aosty oraz Vialattei. Sporych umiejętności wymagają trasy w Courmayeur.

Freestyle:
Najlepszy region do freestylu to Vialattea. Snowparki znajdują się tam w niemal każdym ośrodku. Jednak w pozostałych regionach snowboardziści również nie będą narzekać. W Pila wiele możliwości dla początkujących i zaawansowanych snowboardzistów oferuje Snowpark Grand Grimod. Pozostałe miejsca to snowpark w Monte Rosa oraz w miejscowści Limone w Riserva Bianca, idealne na wyjazdy na snowboard.

Snowboarding dla początkujących:
Lekcje snowboardu.

Narciarstwo biegowe

Trasy:
Najlepszym miejscem dla narciarzy biegowych jest La Thuile, znajduje się tam kilka pętli o różnym stopniu trudności – łącznie ok 20 km tras. 10 km trasy są w Sestrierre, Clavier oraz w Riserva Bianca. Krótkie, ale malownicze trasy znaleźć można w Cervinii oraz w Courmayeur.

Biegówki dla początkujących:
Lekcje narciarstwa biegowego w ośrodkach.

Rozrywka

Après-ski:
Najwięcej atrakcji dla amatorów życia nocnego znajduje się w Courmayeur, Sestrierre w Vialattea oraz Cervinii. Znajduje się tam wiele restauracji, kawiarni, klubów nocnych oraz sklepów. W mniejszych miejscowościach nie brakuje lokali serwujących specjały kuchni regionalnej.

Aktywny wypoczynek:
Lokalne firmy proponują liczne wycieczki z przewodnikiem po okolicy i wędrówki na rakietach śnieżnych. Dla miłośników łyżwiarstwa nie brakuje lodowisk. Poza tym spróbować także można lotów paralotnią, pojeździć na rowerze, zagrać w golfa, skorzystać z basenów, centrów fitness, siłowni, kortów tenisowych, konnych przejażdżek oraz wielu innych lokalnych atrakcji sportowych.

Zwiedzanie:
Przede wszystkim atrakcje przyrodnicze: lodowce, lodospady, parki, groty, jaskinie. W okolicah Valtourneche warto zobaczyć sugestywne rzeźby „Gouffres des Busserailles” na skałach strumienia Marmore w Chample`ve. W Courmayeur warto wybrać się do Muzeum Alpejskiego. W rejonie Vialattei dla miłośników sportów zimowych nie byle jaką atrakcją będą dawne obiekty olimpijskie, które przypominają o Zimowych Igrzyskach w Turynie z 2006 r.

Ciekawe wydarzenia lokalne:
W rejonie Vialattea odbywa się konkurs skoków narciarskich w Pragelato. W Riserva Bianca ma miejsce jeden z konkursów Pucharu Świata w Snowboardzie. W Święta Bożego Narodzenia organizowane są wystawy szopek i zjazdy z zapalonymi pochodniami.

Dolina Aosty i Piemont - mapa

Ośrodki narciarskie we Włoszech - wyciągi i trasy narciarskie

Turyn - prognoza pogody

7200000
Aktualne warunki

Poniedziałek
21 kwietnia
Częściowe zachmurzenie
12°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
zachmurzenie:75%
wilgotność:82%
widoczność:10 km
ciśnienie:1007 hPa
wiatr:70° 7 km/h
wsch. słońca:06:35
zach. słońca:20:22
Wtorek
22 kwietnia
Słonecznie
min: 6°C    max: 22°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:102°  6 km/h
wsch. słońca:06:33
zach. słońca:20:23
Środa
23 kwietnia
Słonecznie
min: 9°C    max: 25°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:121°  8 km/h
wsch. słońca:06:32
zach. słońca:20:24
Czwartek
24 kwietnia
Słonecznie
min: 7°C    max: 27°C
Słonecznie
opady:0.4 mm
wiatr:115°  11 km/h
wsch. słońca:06:30
zach. słońca:20:26
Piątek
25 kwietnia
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
min: 8°C    max: 22°C
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
opady:5.3 mm
wiatr:103°  8 km/h
wsch. słońca:06:28
zach. słońca:20:27
logo_TravelOne
Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

logo_TravelOnelogo_VillaOnelogo_SkiOnelogo_SkyOnelogo_HotelOnelogo_CarsOne