Riwiera San Remo - wakacje już od 1592 zł

Na wakacje: Riwiera San Remo, Włochy

Przewodnik turystyczny: Włochy/ Wybrzeże Liguryjskie i Emilia/ Riwiera San Remo

Częściowe zachmurzenie
13°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
2%
Ciśnienie:
1019 hPa
Wiatr:
11 km/h9°
San Remo jest miejscowością turystyczną, słynącą również z kwiatów – każdego roku w styczniu odbywa się tu widowiskowy Festiwal Sanremo In Fiore poświęcony kompozycjom kwiatowym. Słynny Festiwal Piosenki ma miejsce w marcu i cieszy się corocznie dużą popularnością. Miasto posiada różne wspaniałe przykłady architektury, poczynając od baroku, poprzez styl romański, do neoklasycyzmu. Ciekawym przykładem może być Ortodoksyjny Kościół Rosyjski, który z czasem stał się jednym z symboli miasta, czy Katedra San Siro z XII wieku, aktualnie w stylu romańsko-gotyckim.

Atrakcje

 • Balzi Rossi – znajduje się tu znana jaskinia, w której odkryto ślady prehistorycznych pochówków, w których przyozdabiano zmarłych muszlami. Jaskinię można zwiedzić z przewodnikami.
 • Cervo – najładniejsza z wszystkich nadmorskich miejscowości z gęstwiną wąskich uliczek, oraz barokowym kościołem, którego fasadę zaprojektował sam San Giovanni Battista.
 • Villa Hanbury – malowniczo położona nad morzem willa z egzotycznym ogrodem, założona przez angielskiego botanika sir Thomasa Hanbury w XIX wieku. W ogrodzie przez cały rok można zobaczyć wiele barwnych, egzotycznych roślin z Azji i Afryki (m.in. dzikie kaktusy, palmy, drzewa kauczukowe).

Ośrodki

 • San Remo – jeden z najsłynniejszych włoskich kurortów, miejsce gdzie spotykała się XIX – wieczna europejska arystokracja, znany z szerokiej, wysadzanej palmami promenady, oraz kasyna. Wczesnym rankiem warto wybrać się na targ kwiatowy. Miasto jednak najbardziej znane jest z festiwali - w styczniu odbywa się tu Festiwal Kwiatów, a w lutym słynny Festiwal Piosenki Włoskiej.
 • San Bartolomeo al Mare – kąpielisko nad Morzem Liguryjskim z mnóstwem sklepów i restauracji.
 • Ceriale – popularna nadmorska miejscowość u podnóża Monte Croce z piękną plażą, licznymi knajpkami oraz parkiem wodnym.

Geografia i przyroda

San Remo leży w północno – zachodnich Włoszech, w zachodniej części Ligurii. Sam kurort San Remo znajduje się w szerokiej zatoce między dwoma bliźniaczymi cyplami. Charakteryzują go świetne warunki pogodowe, wynikające z dogodnego położenia nad Morzem Śródziemnym i u podnóża Alp. Klimat jest ciepły ze słonecznymi dniami i chłodnymi nocami.

Historia

San Remo było już znane w starożytności, gdzie było ośrodkiem kulturalnym rzymskiej prowincji Imperia. Nazwa miasta wywodzi się od San Romolo, czyli Romulusa z Genui, tamtejszego biskupa. Oficjalnie nazwa miasta, użyta jako Sanremo, pojawiła się w dokumentach w okresie faszyzmu. Swój największy rozwój przeżywało od końca XIX wieku, aż do wybuchu II wojny światowej. Przyjeżdżali tu m.in. Alfred Nobel czy Piotr Czajkowski.

Sport i rekreacja

 • W kąpieliskach jak San Bartolomeo al Mare istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (narty wodne, windsurfing).
 • Szerokie plaże sprzyjają sportom plażowym oraz leniuchowaniu.
 • W Ceriale znajduje się Aquapark Le Caravelle, w którym oprócz licznych wodnych atrakcji odbywają się prawdziwe wodne dyskoteki.

Informacje praktyczne

 • Waluta – Euro
 • Wizy – nie są wymagane, turysta polski musi mieć jedynie przy sobie dowód osobisty lub paszport.
 • Ubiór – nie ma żadnych ograniczeń, co do ubioru, jedynie zwiedzając kościoły i klasztory należy mieć długą spódnice, czy spodnie oraz zasłonięte ramiona.

Riwiera San Remo, Włochy - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  15°C
  opady:
  0.1 mm
  zachmurzenie:
  2%
  wilgotność:
  61%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1019hPa
  wiatr:
  130°   11 km/h
  wsch. słońca:
  06:34
  zach. słońca:
  20:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.8°C max.16°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  190°   16 km/h
  wsch. słońca:
  06:32
  zach. słońca:
  20:23
 • Częściowe zachmurzenie
  min.13°C max.16°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  219°   12 km/h
  wsch. słońca:
  06:31
  zach. słońca:
  20:24
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.7°C max.16°C
  opady:
  2.0 mm
  wiatr:
  57°   44 km/h
  wsch. słońca:
  06:29
  zach. słońca:
  20:25
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.5°C max.13°C
  opady:
  15.8 mm
  wiatr:
  112°   25 km/h
  wsch. słońca:
  06:28
  zach. słońca:
  20:26

Riwiera San Remo - klimat w Włochy