zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
mobile
Livigno narty - przewodnik: stoki, wyciągi, mapy, kamerki, noclegi, free ski, skipassy - warunki narciarskie Livigno narty
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
callcenter
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > SkiOne.pl > narty.Wlochy.plprzewodniki narciarskie > Narty Livigno

Livigno

(1816 - 2797 m n.p.m.)
separator
wyciągi narciarskie:udogodnienia:
magic carpet
0
wyciągi orczykowe
11
wyciągi krzesełkowe
13
gondole
6
duże wagony
0
wyciągi szynowe
0
snowpark
2
sztuczne naśnieżanie
tak
bezpłatny skibus
tak
8.7out of 10Zoover.pl/TravelOne.pl 2013
trasy narciarskie:
97 km
łatwełatwe
25 km
średnieśrednie
55 km
trudnetrudne
17 km
karnety:
 Dorośli:Dzieci:
1 dzień:41  €33  €
6 dni:192 - 200  €134 - 138  €
dodatkowe informacje:
taksezon narciarski: listopad - kwiecień
takfree ski: 13 kwietnia - 1 maja 2013
tak odległość z Warszawy: ok. 1450 km
tak homepage: www.livigno.com
Ocena
początkujący:
średniozaawansowani:
zaawansowani:
snowboarding:
narty biegowe:
inne sporty:
rozrywka:
sceneria:
Ocena klientów
8.7
Wrażenia ogólne8.7
Życie nocne/wyjścia8.3
Oferty kulturalne6.8
Otoczenie8.6
Atmosfera wioski8.6
NARTY - dla początkujących8.6
NARTY - dla zaawansowanych8.4
Apres ski-zabawa po nartach8.4
Przewodnik turystyczny:

Narty Livigno

Przewodnik narciarski: Włochy > Lombardia i Jeziora Alpejskie > Livigno
ZALETY:
  • zróżnicowane trasy narciarskie
  • świetne warunki dla snowboardzistów
  • bogata oferta apres-ski
  • bezpłatne trasy biegowe
WADY:
  • w sezonie bywa tłoczno na stokach
Livigno leżące pomiędzy dwoma masywami górskimi – Carosello i Mottolino, może się poszczycić stokami o największym nasłonecznieniu w całych Alpach. Doskonałe warunki śniegowe utrzymują się tu przez 9 miesięcy w roku, a infrastruktura należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie. Dzięki temu Livigno to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów o każdym stopniu zaawansowania. Miasteczko jest więc jednym z częściej wybieranych miejsc na wyjazdy na narty. Livigno słynie ze strefy wolnocłowej, która została tu ustanowiona jeszcze przez Napoleona w 1805 roku. Ośrodek ten to również ojczyzna najpopularniejszego alpejskiego drinka – bombardino. Jeszcze do lat 50 XX w. Livigno było odcięte od świata przez prawie 9 miesięcy w roku. Sytuacja się zmieniła dopiero po uruchomieniu w 1964 roku tunelu Munt la Schera (3,4 km). Miał on służyć do transportu materiałów niezbędnych do budowy tamy w dolinie rzeki Spöl. Tłumaczy to jego niewielkie rozmiary – z trudem mieści się tam autokar, a ruch odbywa się wahadłowo. Trepalle, jedna z dzielnic Livigno leży na wysokości 1900- 2250 m n.p.m., co czyni z niej najwyżej położoną, na stale zamieszkałą dzielnicę w Europie. Z Livigno jest stosunkowo niedaleko do innych znanych ośrodków narciarskich Alta Valtelliny: Isolaccia – ok. 25 km, Bormio – ok. 35 km, Aprica – ok. 45 km.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Livigno, Bormio, Isolaccia i Santa Caterina Valfurva. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

Trasy i wyciągi narciarskie

Carosello 3000 (1816 m n.p.m. – 2798 m n.p.m.):
Stacje Costaccia - Vetta Blesaccia – Carosello oferują ponad 35 km tras zjazdowych oraz 11 wyciągów. Najdłuższy zjazd ma prawie 4 km. W Carosello 3000 znajduje się szeroki wybór stoków – od łatwych i łagodnych dla początkujących narciarzy, po znaczenie trudniejsze z dużymi różnicami pochyłości, które są dedykowane dla narciarzy doświadczonych.

Mottolino (2096 – 2785 m n.p.m.):
Stacje Monte della Neve – Monte Sponda to około 25 km dobrze przygotowanych i naśnieżonych tras o wszystkich stopniach trudności. Jednak najwięcej odpowiednich dla siebie tras znajdą tu narciarze średniozaawansowani. Najdłuższy zjazd ma ponad 3,5 km.

Warunki narciarskie

Livigno (Carosello 3000 i Mottolino):
Stoki położone są na wysokości 1816 – 2797 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od listopada do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb.

Narciarstwo zjazdowe

Narty dla początkujących:
W ośrodku można znaleźć świetne tereny do nauki jazdy. Na wiecznie nasłonecznionych stokach Carosello czeka aż 25 km tras, które spełnią oczekiwania każdego początkującego narciarza. Przy stokach znajdują się liczne szkółki narciarskie.

Narty dla średniozaawansowanych:
Narciarze o średnim stopniu zaawansowania mają do wyboru kilka przepięknych widokowych tras. Wyjątkowo szerokie stoki po stronie Mottolino są rajem dla narciarzy preferujących carving. Amatorzy klasycznego stylu idealne trasy znajdą po drugiej stronie doliny, w ośrodku Carosello.

Narty dla zaawansowanych:
Mimo, że tras czarnych jest tu niewiele, a ich stopień trudności nie należy do największych, zaawansowani narciarze również znajdą coś dla siebie. Popularne są zjazdy poza trasami w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Swoje umiejętności można doskonalić na malowniczych trasach po obu stronach doliny.

Snowboard i Freeskiing

Freeride:
Trasy w Livigno nie sprawiają trudności nawet początkującym freeriderom. Wyjątkiem jest zjazd z Della Nova, wymagający, ale warta przetestowania. Istnieje wiele możliwości zjazdów różnymi trasami do tych samych miejsc. Należy jednak pamiętać, że poza trasami można jeździć tylko z licencjonowanym przewodnikiem. We Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

Freestyle:
W Livigno znajdują się dwa snowparki, jeden na górze Mottolino, drugi mniejszy i bardziej kameralny na Carosello, w pobliżu gondolki.

Park na Mottolino, to największy snowpark we Włoszech, a także jeden z największych i najbardziej znanych snowparków w Europie. Rozgrywały się tu zawody „The Burton European Freestyle Open” oraz „River Jump“. W snowparku znajduje się: zespół przeszkód i skoczni na każdym poziomie zaawansowania, 3,5 metrowy halfpipe oraz duża poduszka na której bezpiecznie można ćwiczyć ewolucje bez narażenia się na upadek. Nad snowparkiem na Mottolino kursuje 4-osobowe krzesło, które ułatwia korzystanie z parku. Nad przygotowaniem parku pracuja 4 ratraki. Przy snowparku znajdują się tory do Boardcrossu/Skicrossu.

Park w Caroselo powstał w sezonie 2007/2008, znajduje się tu parę raili i boxów oraz 5 skoczni o różnym stopniu trudności. W parku tym znajduje się również darmowa poduszka powietrzna, na której każdy może popróbować nowych sztuczek bez narażania się na kontuzje. Przy snowparku znajdują się tory do Boardcrossu/Skicrossu.

Narciarstwo biegowe

Trasy:
Narciarzom biegowym udostępniono aż 30 km bezpłatnych tras biegnących przez otwartą i słoneczną dolinę wzdłuż rzeki Spöl. Szlaki te są w większości niezbyt trudne. Co roku w Livigno organizowana jest „La Sgambeda” – międzynarodowy maraton otwierający sezon dla narciarstwa biegowego. Do dyspozycji zapalonych biegaczy oddana jest także 2-kilometrowa oświetlona trasa czynna do północy.

Skipassy

Free Ski w Livigno:
Ośrodek narciarski co roku organizuje turnusy Free Ski, dzięki czemu turyści kupujący zakwaterowanie otrzymują karnet narciarski gratis. Free Ski w Livigno obowiązuje zazwyczaj w grudniu (czasami już pod koniec listopada) oraz na przełomie marca i kwietnia.

Rozrywka

Après-ski:
Zarówno na stokach, jak i w miasteczku nie brakuje przytulnych bacówek, w których można skosztować regionalnych specjałów oraz zrelaksować się przy gorącym bombardino. Najbardziej znane bary to: Mickey’s House Pub, Kuhstall, Helvetia, Homelywood oraz Alegra.

Aktywny wypoczynek:
Poza stokami Livigno również oferuje sporo atrakcji: 2 lodowiska, tor saneczkowy, ściankę wspinaczkową, kino, kręgle, bilard, ogólno dostępny basen, centrum spa, przejażdżki konne, quady oraz skutery śnieżne. Dodatkowo narciarze i snowboarderzy mają do dyspozycji całkowicie bezpieczny pomiar prędkości.

Zwiedzanie:
W Livigno warto zobaczyć kościoły z interesującymi dziełami sztuki pochodzącymi w większości z XVII wieku.

Ciekawe wydarzenia lokalne:
  • Art In Ice - sztuka rzeźbienia w lodzie (grudzień).
  • La Sgambeda - masowy bieg narciarzy biegowych (grudzień).
  • Wyścigi samochodów na lodzie (grudzień).
  • Ogólnoświatowy zjazd entuzjastów Telemarku (kwiecień).
  • Freestylowe zawody snowboardzistów w Snowparku Mottolino (marzec).

Zakupy:
Livigno oprócz swoich walorów narciarskich oferuje także inne atrakcje. Ze względu na strefę wolnocłową jest to prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Można tu znaleźć ponad 250 sklepów oferujących produkty o obniżonej cenie. Paliwo jest 50% tańsze niż w pozostałej części Włoch. Tańsze są też papierosy i wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, perfumy, czekolada, kawa, herbata, urządzenia elektroniczne, sprzęt narciarski itd. W przypadku niektórych produktów obowiązuje limit wywozu, który jest dość dokładnie sprawdzany podczas kontroli granicznej. Przekroczenie limitów może się wiązać z nałożeniem ogromnego cła przez Guardia Finanza.

Rodzinne wyjazdy na narty

Narty dla dzieci:
W całym Livigno, na wszystkich stokach można znaleźć szkoły narciarskie dla najmłodszych (od 3 roku życia).

Rozrywka:
Kids Play Arena jest miejscem w całości przeznaczonym dla najmłodszych. Znajduje się w pobliżu niebieskiej trasy ,,pista degli amanti“, przy górnej stacji gondolki. Dzieci w tym miejscu będą mogły szaleć na nartach, mając do dyspozycji ciekawe przeszkody, wąwozy i małe dolinki. A wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Opieka nad dziećmi:
Istnieje możliwość wynajęcia opiekunek, dostępne jest też przedszkole oraz: Mini Club, Baby Club i Kinder Club.

Informacje dodatkowe

Livigno - mapa

Mapy: Livigno

Livigno - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie

Ośrodki narciarskie we Włoszech - wyciągi i trasy narciarskie

Bormio - prognoza pogody

7200000
Aktualne warunki

Sobota
1 sierpnia
Bezchmurna noc
16°C
Bezchmurna noc
opady:brak
zachmurzenie:11%
wilgotność:45%
widoczność:10 km
ciśnienie:1014 hPa
wiatr:177° 11 km/h
Sobota
1 sierpnia
Słonecznie
min: 3°C    max: 16°C
Słonecznie
opady:0.4 mm
wiatr:177°  12 km/h
wsch. słońca:05:59
zach. słońca:20:50
Niedziela
2 sierpnia
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 4°C    max: 15°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:4.2 mm
wiatr:192°  9 km/h
wsch. słońca:06:00
zach. słońca:20:49
Poniedziałek
3 sierpnia
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
min: 3°C    max: 19°C
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
opady:7.3 mm
wiatr:178°  5 km/h
wsch. słońca:06:01
zach. słońca:20:47
Wtorek
4 sierpnia
Słonecznie
min: 5°C    max: 22°C
Słonecznie
opady:1.1 mm
wiatr:181°  5 km/h
wsch. słońca:06:03
zach. słońca:20:46
Środa
5 sierpnia
Słonecznie
min: 6°C    max: 23°C
Słonecznie
opady:4.8 mm
wiatr:170°  6 km/h
wsch. słońca:06:04
zach. słońca:20:45

Livigno - noclegi narciarskie

Livigno - opinie turystów

dodaj opinię
Opinie o hotelach - Recenzje z wakacji - Oceny | Zoover
logo_TravelOne
Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
separatorseparator
5 powodów
punktorOszczędność i wygoda
punktorSzeroka i aktualna oferta
punktorBezpieczna rezerwacja
punktorProfesjonalizm od 1999 r.
punktorRenoma i uznanie
pozycjaOszczędność i wygoda
punktorGwarancja Najniższej Ceny
punktorCeny jak u organizatora
punktor Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
pozycjaSzeroka i aktualna oferta
punktorZawsze aktualne i pełne ceny
punktorŁatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
punktor Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
pozycjaBezpieczna rezerwacja
punktor87 sprawdzonych biur podróży
punktorPłatności w systemie eCard
punktorBezpieczna szyfrowana rezerwacja
pozycjaProfesjonalizm od 1999 r.
punktor Jeden z pierwszych portali
w Polsce
punktor Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
punktor Biuro w centrum Krakowa
newsletter
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

logo_TravelOnelogo_VillaOnelogo_SkiOnelogo_SkyOnelogo_HotelOnelogo_CarsOne